Najmniej znany bohater Marvela? Oto on!

Najmniej znany bohater Marvela? Oto on!

Bez wątpienia kinowe uniwersum Marvela przeżywa obecnie jeden z lepszych okresów. Na bazie popularności kolejnych filmów, a przede wszystkim nadchodzącego Avengers: Infinity War wiele osób chce nieco bardziej zgłębić temat i poznać ciekawostki, które nie są dostępne na pierwszy rzut oka. Siłą rzeczy wiele osób zaczyna od poznania innych bohaterów - także tych, których nie zna praktycznie nikt. Ciekawe materiały na ten temat możemy odnaleźć oczywiście w serwisie YouTube.


Na kanale użytkownika ADWE, o którym wspominaliśmy w jednym z naszych ostatnich artykułów, pojawił się interesujący materiał odnośnie według niego najmniej znanego bohatera uniwersum Marvela, Chada Channinga znanego też jako Mutant 2099. W materiale tym twórca, który już od dłuższego czasu tworzy filmy o tematyce superhero, prezentuje genezę postaci, realia w których przyszło jej żyć i oczywiście jakimi super mocami dysponuje. Stawia również pewna tezę jak rysuje się przyszłość niektórych bohaterów i jak potoczą się ich dalsze wątki. W końcu niewykluczone, że postać ta, z czasem stanie się bardziej rozpoznawalna niż teraz.Z pewnością dla wszystkich fanów komiksowego świata film ten jest naprawdę świetną dawką dość niepowszechnych informacji, a warto takich poznawać jak najwięcej, by później na te także bardziej znane produkcje móc spojrzeć w nieco szerszym kontekście.

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.