Koniec z adnotacjami na YouTube!

Koniec z adnotacjami na YouTube!

Opcja dodawania adnotacji na YouTube dawała spore możliwości w zakresie tworzenia chociażby filmów interaktywnych. Oczywiście funkcja ta często była także wykorzystywana w irytujący sposób (wyskakiwanie po kilka adnotacji), lecz nie zmienia to faktu, że dzięki niech powstało kilka naprawdę ambitnych projektów. Od początku tego miesiąca definitywnie nie będą się już na portalu pojawiać.
Google postanowił bowiem zlikwidować możliwość dodawania oraz edytowania adnotacji. Skąd ten pomysł? Przede wszystkim ze znacznego spadku zainteresowania tą funkcją na rzecz wprowadzonych stosunkowo niedawnych kart. Ponadto adnotacje nie są dostępne na urządzeniach mobilnych, a to właśnie na telefonach czy tabletach ludzie coraz częściej oglądają filmy swoich ulubionych internetowych twórców.Dobra wiadomość jest taka, że materiały, na których użyte zostały adnotacje nadal będą je posiadać, lecz dodawanie nowych bądź edytowanie już istniejących nie będzie możliwe. Klipy wideo natomiast, które zostały opublikowane po drugim maja tego roku będą musiały zadowolić się funkcją kart.

Oczywiście sprawa ta może stanowić swego rodzaju kontrowersję - w końcu usunięcie tej opcji sprawi, że filmy interaktywne, które na YouTube cieszyły się zawsze ogromnym uznaniem, już nigdy w znanej dotychczas formie na serwisie się nie pojawią. Z drugiej strony Google pewnie zdaje sobie sprawę z tego, że takich projektów jest na YouTube coraz mniej i tylko likwiduje to, co powoli i tak jest zapominane.

 

Co sądzicie o likwidacji adnotacji? Piszcie!


Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.