Adidas oskarża ELEAGUE! Oto powód sporu

Adidas oskarża ELEAGUE! Oto powód sporu

Adidas - znana na całym świecie firma produkująca obuwie i odzież sportową -złożyła do Urzędu Patentów i Znaków Towarowych w USA dokument zawierający ponad 140 stron, w którym udowadnia nielegalne wykorzystywanie słynnych trzech pasków, symbolu Adidasa,  przez ELEAGUE - organizatora ligi esportowej. Jakie jest uzasadnienie tej decyzji?


Realne obawy Adidasa, czy chęć pokazania swojej mocnej pozycji na rynku?

Adidas zdecydował się na skierowanie sprawy do urzędu, co oznacza, że traktuje całą sytuację bardzo poważnie. Nie wiadomo jednak z czego wynikają aż tak gwałtowne ruchy przedsiębiorstwa i jakie są szczegóły tego zgłoszenia. Prawdopodobnie marka chce pokazać, że nie warto używać "trzech pasków" przy promocji swojego produktu przez inne firmy, gdyż jest to ich własność.

Jak sprawa potoczy się dalej?

Podobieństwo między logotypami jest bardzo małe, co oznacza, że gdyby Adidas postanowił wytoczyć proces firmie ELEAGUE miałby bardzo małe szanse na wygraną. Miejmy nadzieję, że spór zakończy się tak samo, jak sprawa Blizzarda oskarżonego przez Major League Baseball, kiedy to liga baseballowa sama wycofała swoje roszczenia.Adidas przez swoją agresywną politykę już teraz traci w oczach społeczeństwa, a kroki podejmowane przez firmę uznawane są za przejawy szaleństwa. Czy firma wycofa swoje oskarżenia, a może tym razem tak łatwo nie odpuści? O tym z pewnością niebawem się przekonamy.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.