Absurdalny konkurs twórców South Parka

Absurdalny konkurs twórców South Parka

Akcje marketingowe to element wręcz nieodzowny jeśli chodzi o promocję gier komputerowych. Często zdarzało się, że tego typu przedsięwzięcia były naprawdę ciekawe i idealnie przeprowadzone. Twórcy gry South Park do tego grona nie należą. 


Specyficzny i często kontrowersyjny humor obecny w popularnym serialu "South Park" przekonał do siebie naprawdę ogromną rzeszę odbiorców, którzy z niecierpliwością oczekują nowych przygód znanych dzieciaków. Na podstawie tego programu studio Obsidian Entertainment stworzyło udaną produkcję wideo "South Park: Kijek Prawdy". W połowie października światło dzienne ujrzy druga część nazwana "South Park: The Fractured But Whole" - głośno o niej stało się szczególnie w ostatnich dniach, kiedy to rozpoczęła się naprawdę żenująca akcja marketingowa mająca na celu promocję tytułu.Mowa tutaj o akcji nazwanej "I am the fart", czyli w dosłownym tłumaczeniu, "Jestem pierdem". Postanowiono wykorzystać dostępną w grze umiejętność jaką jest właśnie puszczanie bąków i zorganizować konkurs, którego założeniem jest to, że każdy chętny może nagrać tytułowy "pierd", a najlepszy z nadesłanych zostanie użyty jako dźwięk tej mocy w grze. Brzmi śmiesznie i głupio? Takie też są opinie większości internautów. Zresztą, obejrzyjcie materiał przygotowany z okazji tej akcji:W samo przedsięwzięcie został zaangażowany również Karolek, który zachęca do brania udziału w akcji w specjalnie nagranym na tę okazję materiale:Premiera gry "South Park: The Fractured But Whole" już 17 października.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.