AbstrachujeTV wraz z pięcioma kanałami opuszczają sieć LifeTube!

AbstrachujeTV wraz z pięcioma kanałami opuszczają sieć LifeTube!

Grupa Abstra kończy współpracę z siecią partnerską LifeTube. Niedawno pisaliśmy o tym, że byli właściciele Legii Warszawa inwestują w Abstrachuje, ich odejście od LifeTube jest kolejnym krokiem w kierunku usamodzielnienia się.


Na naszych oczach mają miejsce wielkie wydarzenia - Grupa Abstra opuszcza LifeTube. Usamodzielnienie się tego wpływowego giganta może mieć duże skutki na cały polski YouTube. Oficjalne stanowisko w sprawie zabrał Rafał Masny:Decyzja dojrzewała w nas długo, tak samo jak każdy z kanałów grupy. MCN może być świetnym inkubatorem, jednak nie działa tak dobrze w przypadku największych twórców, a już na pewno nie grup. W branży marketingowej bardzo istotne są relacje i praca kreatywna z agencją lub domem mediowym. Brak pośrednictwa po prostu te działania przyspieszy. Przyszedł czas, by się usamodzielnić i stać się niezależnym podmiotem, który zmieni wizerunek YouTubera z amatora biegającego z kamerą w ręce, na profesjonalnego producenta krótkich filmów.

Warto zaznaczyć, że z LifeTube'a odchodzi cała Grupa Abstra, do której należą: AbstrachujeTV, AbstrachujePlus, Nieprzygotowani, To Już Jutro, Beksy oraz Dla Pieniędzy. Decyzja Rafała, Czarka i Roberta wydaje się zrozumiała, jako że Grupa Abstra już od dłuższego czasu działała z dużą autonomią.


Z ciekawością będziemy przyglądać się kolejnym ruchom Grupy Abstra. Grupa założona przez Rafała, Czarka i Roberta już od długiego czasu wyznacza trendy na polskim YouTube, dlatego usamodzielnienie się i profesjonalizacja tego polskiego kolosa są istotne zarówno dla twórców, jak i widzów.


avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.