Abstrachuje po kilku latach powracają z drugą częścią

Abstrachuje po kilku latach powracają z drugą częścią "Co mówią: YOUTUBERZY"

Ponad dwa lata temu grupa Abstrachuje opublikowała na swoim głównym kanale odcinek "Co mówią YouTuberzy". Ten z miejsca stał się hitem i pewnym mogło się wydawać, że kolejna część powstanie całkiem niedługo. Cóż - na kontynuację przyszło nam trochę poczekać.


YouTube na przestrzeni ostatnich kilku lat nieco się zmienił (a bardziej trendy na nim panujące). Na scenie pojawili się nowi influencerzy, a ci niegdyś popularni przestali się liczyć. Jeśli Abstrachuje chciało stworzyć kolejną część swojej popularnej serii, to musiało nieco wgłębić się w to, co aktualnie się "klika". Przed seansem nowego odcinka warto przypomnieć sobie pierwowzór. Ten w momencie pisania artykułu, został on obejrzany ponad 3,2 miliona razy.Materiał "Co mówią: YOUTUBERZY 2" to przede wszystkim nieco więcej treści i bardziej profesjonalne podejście do tematu. Tym razem Czarek, Robert i Rafał wcielili się w rolę takich twórców jak chociażby Friz, Dominik Łupicki, duet Kruszwil & Kamerzysta, postaci z Kuce z Bronksu, Dziki Trener, Poszukiwacz czy Poziomka 13. Całość oczywiście stanowi parodię wspomnianych YouTuberów, więc do wszystkich scen z filmu należy podchodzić z dystansem.Trudno na ten moment stwierdzić czy Abstrachuje zdecydują się na stworzenie kolejnego odcinka o YouTuberach. Obecny wynik (pierwsze miejsce na karcie Na Czasie oraz niemalże milion wyświetleń) pozwala sądzić, że tak. Do wykreowania tego typu materiału potrzebna jest jednak odpowiednia dawka świeżości jeśli chodzi o dostępny content, a na tą należy cierpliwie poczekać.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.