Rafał z 7 metrów pod ziemią zapytał, ile czasu spędzamy w smartfonach

Rafał z 7 metrów pod ziemią zapytał, ile czasu spędzamy w smartfonach

Twórcy kanału 7 metrów pod ziemią zdecydowali się wyjść na powierzchnię... w końcu ile można siedzieć w odosobnieniu czy to pod powierzchnią, czy to w smartfonie? Właśnie o to Rafał Gębura zapytał Warszawiaków.


Podczas wywiadów na kanale najczęściej twórcy oraz ich goście poruszają istotne problemy społeczne. Tak też stało się tym razem, jednak w zupełnie innej formie, gdyż Rafał zrobił sondę uliczną, w której zapytał mieszkańców Warszawy o to, ile czasu dziennie spędzają w smartfonach. Wielu z nich wydawało się sprawiać wrażenie zawstydzonych, tuż po tym, gdy uświadomili sobie, ile czasu marnują na social media:Akcja jednak nie miała na celu wyłącznie zawstydzić rozmówców, a nakłonić ich do złożenia obietnicy, zgodnie z którą będą więcej czasu poświęcać swoim bliskim. Rafał jako gospodarz programu dał przykład i zabrał swojego bliskiego, a zarazem największego fana kanału, do tunelu aerodynamicznego, by wspólnie spędzić razem czas.

Warto zadać sobie dokładnie takie same pytania, jakie zadał Rafał na ulicach Warszawy. Ile czasu dziennie siedzimy ze wzrokiem wpatrzonym w smartfon bez kontaktu z otoczeniem? A także komu nie poświęcamy wystarczająco dużo czasu? Zadajmy sobie te pytania i szczerze na nie odpowiedzmy, a być może uda nam się coś zmienić w naszym zachowaniu.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.