7 metrów pod ziemią organizuje akcję pomocy dla bezdomnych

7 metrów pod ziemią organizuje akcję pomocy dla bezdomnych

Ostatnim gościem na kanale "7 metrów pod ziemią" był bezdomny pan Paweł. Jak można dowiedzieć się z wywiadu, z problemem boryka się od ponad 20 lat. Aktualnie zamieszkuje Pensjonat Św. Łazarza w Warszawie. Pod filmem pojawiło się wiele komentarzy z pytaniami, jak można pomóc. Prowadzący, Rafał, postanowił zatem zorganizować pomoc dla mieszkańców pensjonatu.


Na Facebooku, jak również Instagramie Rafała pojawił się post, w którym informuje swoich widzów o akcji pomocy dla bezdomnych. Udało mu się skontaktować z pensjonatem dla bezdomnych i ustalić, jaka pomoc jest najbardziej potrzebna. Okazuje się, że aktualnie najważniejsze jest zdobycie jak największej ilości odzieży i telefonów komórkowych. Pracownicy pensjonatu podali YouTuberowi listę niezbędnych ubrań i linki do strony hurtowni, w której robią zakupy.Decydując się na dokonanie wpłaty, możemy sami zdecydować, na co chcemy przekazać pieniądze, a do wyboru są:

  • skarpety (1,30 zł),

  • slipy (3 zł),

  • t-shirt (5,49 zł),

  • bluza (37 zł),

  • buty sportowe (37 zł).


Dodatkowo każdy może przekazać swój stary lub nieużywany telefon komórkowy. Potrzebne są one szczególnie dla tych mieszkańców pensjonatu, którzy starają się o pracę. Telefony można wysyłać na adres ośrodka.

 Każda pomoc się liczy, dlatego na stronie internetowej Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej można dokonać nawet najbardziej symbolicznej wpłaty na konto. Pieniądze zostaną przekazane na pomoc bezdomnym, którzy potrzebują odzieży, schronienia i posiłków. Pensjonat umożliwia im życie w godnych warunkach, zapewniając dostęp do toalety, wygodnych łóżek i stołówki. W zamian za uzyskaną pomoc, mieszkańcy pensjonatu sami sprzątają, remontują i gotują. Wspomagają również innych, odśnieżając w zimę drogi do przystanków i drogi dojazdowe. Brali oni udział również w akcji dystrybuowania żywności przy Banku Żywności, czy pomagali w remoncie schroniska dla zwierząt. Mamy nadzieję, że zbiórka się uda i widzowie poruszeni historią pana Pawła postanowią wspomóc pensjonat, który zapewnia dach nad głową bohaterowi odcinka, jak również jego kolegom.

Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl