5 sposobów na... stworzyło genialny projekt!

5 sposobów na... stworzyło genialny projekt!

Twórcy 5 Sposobów Na... czasami zmieniają konwencję swojego programu i nie przedstawiają widzom pięciu ciekawych pomysłów, ale "tylko" jeden. Za to jaki!


Tym razem w ramach Grubego Projektu, w którym jeden z twórców kanału skupia się na jednym dużym przedsięwzięciu, Primosz zbudował piaskownicę z wirtualną rzeczywistością. Koncepcja brzmi dość abstrakcyjnie, ale efekt powala.

Chodzi bowiem o piaskownicę, w której wirtualna rzeczywistość sprawia, że poziom piasku jest na bieżąco analizowany i jego kolor zmienia się wraz ze zmianą poziomu. W ten sposób powstaje interaktywna "mapa", którą samemu można konfigurować do woli. Sprawdźcie sami, na czym polega ta magia:Koszt takiej atrakcji wynosi od 20 do 40 tysięcy złotych. Jednak Primosz robiąc sam taką piaskownicę zaoszczędził około 20 tysięcy złotych. Oznacza to, że zrobienie wirtualnej piaskownicy może być w zasięgu ręki wielu Polaków. Primosz podzielił projekt na trzy części: zebranie sprzętu, oprogramowania oraz odpowiedniego stelażu. Jeśli dla kogoś instrukcja wykonania ukazana na filmie byłaby niewystarczająca, to Primosz udostępnił instrukcję, która wyjaśnia wszelkie wątpliwości.

Widzowie są zachwyceni odcinkiem. Wielu z nich chciałoby, żeby Primosz założył własny kanał, ponieważ bardzo spodobał im się jego pomysł. Koledzy z zespołu także byli zachwyceni piaskownicą i możliwościami, jakie daje.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.