Ajgor Ignacy ze świetnym filmem promującym czytanie

Ajgor Ignacy ze świetnym filmem promującym czytanie

W dobie internetu i mediów społecznościowych znaczna część przedstawicieli młodszego pokolenia wybiera właśnie tego typu rozrywkę zamiast czytania wartościowych książek. Mimo że akcje zachęcające do wykonywania tej czynności nie "pobudzą" nagle całego społeczeństwa, to i tak dobrze, że powstają. 


Chyba najgłośniejszą tego typu akcją było przedsięwzięcie "Wyloguj się do życia". Celem organizatorów było zwrócenie uwagi na rozrastający się problem uzależnienia od internetu i telefonów komórkowych. Oczywiście program niewiele zmienił jeśli spojrzeć na ogół społeczeństwa, ale na pewno dotarł do chociaż kilku umysłów - nawet to się liczy.

Akcja "Wyloguj się do życia" miała zwrócić uwagę na problem uzależnienia od internetu


Podobnej (rzecz jasna na dużo mniejszą skalę) inicjatywy podjął się Ajgor Ignacy w ramach wyzwania "365 planów" organizowanego przez firmę Provident. Jednym z tytułowych celów było zachęcenie ludzi do odłączenia się od sieci, odstawienia na bok telefonów komórkowych i wzięcie do rąk ciekawej książki. Twórca do tematu podszedł oryginalnie i zamiast typowej pogawędki o rozwijającej wartości czytelnictwa, wyszedł na ulice miasta i rymując rozdawał różne pozycje napotkanym ludziom.Trzeba przyznać, że materiał wyszedł Ajgorowi naprawdę ciekawie - zastanawiające jest tylko ile ze spotkanych osób przeczyta ofiarowaną książkę. Oby jak najwięcej!

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.