22-latek zatrzymany w sprawie zhakowania kont topowych influencerów

22-latek zatrzymany w sprawie zhakowania kont topowych influencerów

Młody mężczyzna został zatrzymany pod zarzutem włamania się na setki kont znanych osób. Przejął on m.in. profile Addison Rae czy Belli Thorne. Na liście znalazł się również Elon Musk czy Barack Obama.


Wszystko rozpoczęło się w minionym roku. Wtedy też kilku hakerów połączyło swoje siły i włamało się do systemów Twittera. Pozwoliło im to na użycie narzędzi administracyjnych, co w efekcie dało dostęp do kont należących do polityków czy celebrytów pokroju Baracka Obamy, Kanye Westa czy Elona Muska.

Źródło: pixabay.com (madartzgraphics)


Trzech mężczyzn powiązanych ze sprawą już od jakiegoś czasu siedzi w więzieniach. Teraz przyszedł czas na czwartego imieniem Joseph O'Connor. Został on wczoraj (21.07) oskarżony o m.in. włamanie na konto Addison Rae (TikTok) czy Belli Thorne (Snapchat). Poza tym postawiono mu zarzuty wymuszenia oraz cyberstalkingu.

Wszystkie strony na razie odmawiają komentarza w sprawie. Teraz sprawca czeka na ekstradycję do Stanów Zjednoczonych, gdzie odbędzie się rozprawa sądowa (w Północnej Kalifornii). Wtedy też okaże się czy mężczyzna zostanie uznany za winnego.

 

Znaliście wcześniej tę sprawę? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.