20th Century Fox oficjalnie przestaje istnieć

20th Century Fox oficjalnie przestaje istnieć

W marcu roku 2019 Disney zakupił markę 21st Century Fox, wraz z większością podległych jej segmentów. Jednym z nich jest -odpowiedzialna za treści telewizyjne - marka 20th Century Fox, której kultowe logo nie będzie już takie same jak kiedyś. 


20th Century Fox do tej pory pozostawało ostatnim z Fox'owych zakupów Disneya, który wciąż utrzymywał swoją oryginalną nazwę. Było tak za pewne dlatego, że popularne logo oraz towarzyszący mu dżingiel, były na tyle rozpoznawalne, iż gwałtowna jego zmiana mogłaby się spotkać z silną dezaprobatą wielu osób. Disney, mimo wszystko, zdecydował się w końcu na przemianowanie popularnego studia, przypieczętowując tym samym przejęcie firmy. 20th Century Fox Television, od dziś zwać się będzie 20th Television. 

https://youtu.be/prrVPdeuV44?t=2

Z nazwy postanowiono usunąć słowa "Century Fox", jednak nienaruszony pozostał charakterystyczny dźwięk, którego zmiana byłaby co najmniej lekkomyślna, biorąc pod uwagę jego rozpoznawalność. Zmienione logo wyświetlać się będzie przed serialami emitowanymi w USA już jesienią tego roku. Zmianę zauważą również fani serii, takich jak The Simpsons czy Family Guy. 

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.