Przyszły rok bez nowej gry z serii Assassin's Creed

Przyszły rok bez nowej gry z serii Assassin's Creed

Według wielu graczy wydawanie każdego roku produkcji z tytułowej serii  nie jest dobrym krokiem ze strony Ubisoftu. Firma zdaje się słuchać głosu konsumentów, bo ogłosiła właśnie, że nowego "asasyna" w przyszłym roku nie będzie. 


Informację tę przekazał Yves Guillemot, szef korporacji. Okazuje się, że 2019 rok będzie wolny od jakiejkolwiek nowej części z serii Assassin's Creed. Zespół ma się skupić na rozwoju nadchodzącej odsłony, której premiera nastąpi 5 października.
Mieliśmy Asasyna w 2017 roku, mamy Asasyna w tym roku, ale nie będziemy go mieli w roku przyszłym. Te dwie gry wyszły tak szybko tylko dlatego, że przeznaczyliśmy na nie dwie ekipy, po jednej na każdy tytuł. Rok 2019 nie przyniesie ani kolejnego pełnoprawnego Assasyna, ani jakiegokolwiek spin-offu serii.

Nowa część - Odyssey - będzie wspierana nawet przez kilka najbliższych lat


Miejmy nadzieję, że to posuniecie wyjdzie marce na dobre i kolejna część, która zadebiutuje najpewniej za dwa lata będzie bardzo dobrze dopracowana.

Tymczasem fani serii muszą oczekiwać premiery Assassin's Creed: Odyssey - ta już za niecałe dwa miesiące. Ubisoft poinformował, że produkt ten będzie wspierany nawet przez kilka kolejnych lat. Przez ten czas dodawane mają być różne dodatki czy usprawnienia.

 

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.