Rusza 2. sezon T-mobile Ligi Akademickiej

Rusza 2. sezon T-mobile Ligi Akademickiej

Liga Akademicka to pierwsza taka inicjatywa w Polsce, która skupia wokół siebie drużyny złożone wyłącznie z studentów, chcące zmierzyć się ze sobą w specjalnych rozgrywkach. Głównym celem organizacji jest integracja esportu ze środowiskiem akademickim. Pierwsza edycja wypadła całkiem obiecująco, a druga ruszy już wkrótce. 


Drugi sezon Ligi Akademickiej zapowiada się równie ciekawie. Po pierwsze owe przedsięwzięcie dorobiło się tytularnego partnera, jakim jest T-mobile. Oznacza to, że suma pul nagród znacznie wzrośnie. Jej wartość zależeć będzie od gry, w której rywalizować będą poszczególne drużyny. I tu kolejna niespodzianka, bo od poprzedniej edycji, ligę rozszerzono o dwie nowe gry, a mianowicie Starcraft 2 oraz Overwatch. Największej nagrody mogą zatem spodziewać się gracze Overwatcha, bo aż 28 tysięcy złoty, następnie League of Legends - 12,5 tysięcy złoty, a najmniej Starcrafta 2, bo 5 tysięcy złoty.Do pierwszej edycji projektu zgłosiło się 36 drużyn, z czego 16 zmierzyło się ze sobą w rozgrywkach LoLa. Po zaciekłych i emocjonujących meczach z batalii zwycięsko wyszła drużyna Inżynierów z Politechniki Wrocławskiej. Drużyny (składające się ze studentów tej samej uczelni) mają czas na zgłoszenie od 29 stycznia do 9 lutego., natomiast kwalifikacje odbędą się od 12 do 21 lutego, a oficjalna prezentacja grup i drużyn – 27 lutego. 1 marca 2018 roku odbędzie się pierwszy mecz inauguracyjny w LoLa. Jak donoszą organizatorzy rozgrywki prowadzone będą w modelu zaczerpniętym z koszykarskich i futbolowych lig studenckich w Stanach Zjednoczonych. Sezon zasadniczy trwać będzie do 15 kwietnia, natomiast play-off'y od 17 do 29 kwietnia.


Liga Akademicka to pierwsza w Polsce organizacja, której celem jest integracja esportu ze środowiskiem akademickim. Naszym zadaniem jest budowanie pomostu pomiędzy obszarem edukacji i esportu. Dlatego współpracujemy nie tylko z drużynami, ale również z władzami uczelni i samorządami studenckimi.

Wszystkie mecze emitowane będą na platformie Twitcha od godziny 18:00, skąd następnie trafią na YouTube'a. Każdej grze poświęcono osobne dni rozgrywki. We wtorki i środy organizowane będą pojedynki Overwatcha, w czwartki i piątki w League of Legends, natomiast w niedziele - ze Starcrafta 2.

Agniecha Szyda

W wolnym czasie lubię pograć w gry z przyjaciółmi, interesuję się podróżowaniem i sportem, zwłaszcza siatkówką.