Prawie 2 miliony dolarów w 3 dni - tak pomagają YouTuberzy!

Prawie 2 miliony dolarów w 3 dni - tak pomagają YouTuberzy!

W internecie możemy znaleźć mnóstwo akcji charytatywnych, których celem jest zebranie odpowiedniej pieniędzy na chociażby chore dzieci. Rzadko jednak tworzone są projekty mające na celu wsparcie całego, przepełnionego głodem i wieloma innymi problemami kraju. Takiego przedsięwzięcia postanowiło podjąć się grono znanych, zagranicznych osób, w tym YouTuberów.


Zaczęli w naprawdę tradycyjny sposób - założyli po prostu zbiórkę na pewnym portalu. W skład pomysłodawców należą głównie milionowi twórcy internetowi (np. Casey Neistat, czy Jerome Jarry) oraz aktor Ben Stiller. Ich głównym celem jest chociaż na jakiś czas wyżywienie rodzin w Afryce, a dokładniej w Somalii. Każdy z nich nagrał krótki, dwuminutowy materiał, w którym informuje o tym, na co dokładnie zbierają i na co zamierzają przeznaczyć pieniądze. Poniżej znajdziecie film Casey Neistata.Na początku celem zbiórki było milion dolarów oraz otrzymanie lotu do Somalii. Obie te rzeczy spełnione zostały w błyskawicznym tempie, bo w niecałą dobę. Jest to naprawdę coś niesamowitego ukazującego jaką siłę posiada dzisiejsza technologia w postaci internetu.

 Przez dziesięć dni wysyłać będą do Afryki 60 ton żywności (wodę, ryż, herbatniki, olej roślinny, mąkę, cukier oraz kaszę). Płyny dostarczać będą za pośrednictwem specjalnych ciężarówek - każda z nich jest w stanie pomieścić 2000 litrów, co przekłada się na około sto sześcioosobowych rodzin.Całą akcję wspiera aktualnie naprawdę cały internet, a liczba ofiarodawców nieustannie się powiększa. Cel pieniężny został na ten moment zwiększony do dwóch milionów dolarów i w momencie pisania tego tekstu do zebrania zostało "tylko" 200 tys. dolarów.Rosnąca ilość gotówki wpłynąć może tylko jeszcze bardziej pozytywnie na cały projekt. Im więcej darczyńców, tym więcej potrzeb somalijskich rodzin zostanie na pewien czas zaspokojonych. My oczywiście wspieramy całym sercem tę akcję charytatywną i z niecierpliwieniem oczekujemy jaki będzie jej końcowy rezultat.

Po wszystkie szczegóły zapraszamy Was oczywiście na oficjalną stronę zbiórki, gdzie znajdziecie wszystkie potrzebne informacje. 


 

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.