Dziś premiera 1983 - pierwszego polskiego serialu na Netflix

Dziś premiera 1983 - pierwszego polskiego serialu na Netflix

Prequel do Orwellowskiego 1984, czyli 1983 właśnie pojawiło się na Netflixie. Jak wypada debiutancki polski serial w serwisie?


Opinie niestety nie są najlepsze. Produkcja, w której występują Maciej Musiał, Michalina Olszańska czy Robert Więckiewicz przez wielu uważana jest za niewypał.

Recenzenci głównie zwracają uwagę na scenariusz niedoświadczonego Joshuy Longa, który był prawdopodobnie zbyt ambitny i złożony, żeby mógł stworzyć spójną całość. Jest więc wiele historii, wątków i informacji, które trudno ze sobą połączyć i utrudniają odbiór serialu.Sytuacji nie ratują dialogi, które prawdopodobnie były pisane domyślnie w języku angielskim, przez co po polsku brzmią nienaturalnie. Trochę lepiej wypadają główni aktorzy, którzy starają się wycisnąć z produkcji tyle, ile się da. Recenzenci chwalą natomiast produkcję za scenografię oraz kostiumy, które zostały przygotowane ze starannością.

Mimo niezbyt zachęcających recenzji z pewnością warto jest dać 1983 szanse. Choćby tylko dlatego, że jest to pierwszy polski serial na Netflixie i umili oczekiwanie na Wiedźmina... przynajmniej w jakimś stopniu.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.