Znamy obsadę i nazwę pierwszego polskiego serialu Netflixa!

Znamy obsadę i nazwę pierwszego polskiego serialu Netflixa!

To, że baza oryginalnych produkcji Netflixa poszerzy się o polski serial, wiedzieliśmy już od dłuższego czasu. Trudno jednak było do tej pory mówić o jakichkolwiek szczegółach dotyczących fabuły czy obsady aktorskiej. Do teraz - poznajcie "1983".


Jest 2003 rok, a Polska wskutek zamachu terrorystycznego mającego miejsce właśnie 20 lat wcześniej nadal znajduje się pod żelazną kurtyną. Upadek Związku Radzieckiego to tylko marzenie, a komunizm ciągle rośnie w siłę. Para głównych bohaterów odkrywa spisek, który doprowadził do takiego stanu rzeczy - tak prezentuje się ogólny zarys fabularny pierwszego polskiego serialu na Netflixie. Oto co o nim mówi Agnieszka Holland:
Mamy w Polsce znakomitych aktorów, reżyserów, operatorów, scenografów, kostiumografów, kompozytorów i bardzo utalentowane ekipy filmowe. Jestem przekonana, że wzbogacimy kolekcję oryginalnych seriali Netflix o niezwykle wartościowy tytuł.

Za scenariusz do produkcji odpowiada Joshua Long, a reżyserują go Agnieszka Holland i Kasia Adamik oraz Olga Chajdas i Agnieszka Smoczyńska. Premiera przewidziana jest jeszcze na 2018 rok.

"1983" ma zadebiutować na platformie jeszcze w tym roku


Na ekranie uświadczymy znane twarze w postaci chociażby Roberta Więckiewicza, który wcieli się w rolę oficera śledczego, czy Macieja Musiała jako ideowego studenta prawa. Pojawią się również tacy aktorzy jak: Michalina Olszańska, Andrzej Chyra, Zofia Wichłacz, Mirosław Zbrojewicz, Ewa Błaszczyk, Wojciech Kalarus, Edyta Olszówka i Agnieszka Żulewska.

Na producentów wykonawczych wytypowani zostali Frank Marshall i Robert Zotnowski, którzy nie kryją swojej ekscytacji związanej z produkcją. Ich zdaniem będzie to znakomity serial cieszący się popularnością nie tylko w Polsce. Oby! Pozostaje więc tylko czekać na pierwsze zwiastuny "1983".

 

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.