YouTuber skazany za grę w PokemonGO!

YouTuber skazany za grę w PokemonGO!

PokemonGO to genialna gra, która podbiła serca wielu graczy i zmusiła ich do wyjścia z domu. Każdy chce zostać mistrzem Pokemon! Niestety nie każdy potrafi zachować zdrowy rozsądek i łapie kieszonkowe stworki wszędzie, nawet w cerkwi! Zobaczcie jak rosyjski YouTuber - Sokolovsky! nie potrafi uszanować religii i postanawia znaleźć "Boskie Pokemony" w miejscu, gdzie tysiące ludzi przychodzi na modlitwę i rozmowę z Bogiem, czyli do cerkwi - świątyni wielbionej przez prawosławnych wyznawców kościoła chrześcijańskiego.


Prawdopodobnie większość z Was nie zna YouTubera pod pseudonimem "Sokolovsky!", ale to nic dziwnego. Twórca nagrywa w języku rosyjskim. Kanał Sokolovsky! słynie z tematyki komediowej, lecz tym razem przesadził. Komediant postanowił wykorzystać modę na PokemonGO i nagrać odcinek z łapania Pokemonów. Nie byłoby to nic dziwnego, gdyby nie wykorzystał do tego świątyni prawosławnych - Cerkwi. Cały film możecie zobaczyć poniżej. Niestety jest w języku rosyjskim, lecz możecie włączyć angielskie napisy.
Możemy Was zapewnić, że takie zachowanie nie jest nigdzie tolerowane i YouTuber niepozostanie bez kary. Rosyjskie władze skazały go na 5 lat pozbawienia wolności! Jak widać, nie można urażać niczyich wyznań, a ten przypadek może być przestrogą dla innych internetowych twórców. Może ich uświadomić, że w Internecie nie są "nietykalni". Na koniec przetłumaczyliśmy dla Was kilka wypowiedzi z filmu Sokolovskiego. Bazowaliśmy na tłumaczeniu angielskim serwisu "TheLadBible", oryginał znajdziecie (tutaj).
Zdecydowałem na łapanie pokemonów w kościele... dlaczego nie?


Wierzę, że jest to bezpieczne i legalne. Ruszajmy!Jak mogliście zauważyć, autor filmu był bardzo pewny siebie, co okazało się dla niego bardzo zgubne. Nawet dziecko wie, że miejsca święte należy uszanować, a Sokolovski chyba o tym zapomniał.


Jakie Wy macie zdanie na temat tej sprawy? Jakby się to potoczyło, gdyby to w Polsce wydarzył się podobny incydent? Piszcie w komentarzach!


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.