Nawet do 100 tysięcy złotych od ministerstwa dla twórców gier komputerowych!

Nawet do 100 tysięcy złotych od ministerstwa dla twórców gier komputerowych!

Jak wiadomo, produkcja gier komputerowych pochłania nie tylko wiele pracy, czasu, ale i pieniędzy. Wydatki firm na dane produkcje czasem przekraczają ich własny budżet, Dlatego też rząd postanowił wesprzeć twórców wręczając im niemałą sumę na realizację inwestycji.
Pewien czas temu w Warszawie odbyła się pierwsza edycja konkursu dla twórców gier wideo zorganizowana przez Agencję Rozwoju Przemysłu. Wzięło w nim udział 30 projektów, z czego 7 przeszło na następnego etapu. Już wkrótce mogą zostać wydane na rynek. Twórcy ci bowiem mają otrzymać do 100 tysięcy złotych oraz pomoc merytoryczną we wprowadzeniu gier na rynek. Jak oznajmił prezes Agencji podczas konferencji, sektor gier jest bardzo istotny dla gospodarki, dla budowy polskiego PKB, polskiego eksportu, dlatego też należy go wspierać.

Wszyscy w naszym rządzie przywiązują dużą wagę do innowacyjności. Również na poziomie mojego ministerstwa stworzyliśmy programy, które wspierają ten sektor działalności. Chciałbym, aby nasi młodzi twórcy odważniej sięgali także do polskiej kultury. - wyjaśnił wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.Głównym celem Publicznego Wsparcia jest wyłonienie największych polskich talentów.

Prezes Agencji Rozwoju Przemysłu, Marcin Chludziński


Jak donoszą media, branża gier będzie już wkrótce wielokrotnie bardziej dochodowa niż branża mediów. Na chwilę obecną wartość polskiego rynku gier komputerowych szacowana jest na 1,8 miliarda złotych. W ubiegłym roku produkcje wyprodukowane w Polsce wygenerowały dochód na blisko 1,25 miliarda złotych, a obecnie w kraju działa już około 300 zarejestrowanych firm produkujących gry.

Warto również wspomnieć, że druga edycja konkursu dla twórców gier wideo wystartowała jakiś czas temu. Swoje projekty można wysyłać do końca miesiąca.

Agniecha Szyda

W wolnym czasie lubię pograć w gry z przyjaciółmi, interesuję się podróżowaniem i sportem, zwłaszcza siatkówką.