Już jutro startuje 10. sezon League of Legends

Już jutro startuje 10. sezon League of Legends

Jak ma to miejsce pod koniec każdego roku, końca dobiega sezon rankingowy w League of Legends. Od 19 listopada 2019, bo tego właśnie dnia zakończył się poprzedni okres wspinaczkowy,  gracze najpopularniejszej moby na świecie mogli nareszcie odsapnąć i na chwilę przerwać swoje zmagania w zdobyciu jak najlepszej dywizji. Odpoczynek kończy się jutro ponieważ już o godzinie 13:00 czasu polskiego, dywizje na wszystkich kolejkach zostaną wyzerowane, a gracze z całego świata ponownie będą mogli piąć się w rankingach! 


Poza tradycyjnym już wyzerowaniem kolejek rankingowych i stresem związanym z jak najlepszym rozegraniem swoich dziesięciu placement'ów, Riot Games przygotowało sporo niespodzianek, aby uczcić początek jubileuszowego sezonu. Poniżej znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje dotyczące 10. sezonu oraz content przygotowany przez deweloperów:

Nowy cinematic z okazji startu 10. sezonu

Animacje tworzone przez Riot Games znane są wśród fanów LoLa ze swojej świetnej jakości i praktycznie każdy z zainteresowaniem wyczekuje kolejnych z nich. Tego typu materiały, Riot Games tworzy głównie przy okazji odbywających się co roku Mistrzostw Świata. Tym razem jednak, deweloperzy postanowili podkreślić znaczenie rozpoczynającego się właśnie sezonu i przygotowali dla nas nowy cinematic. Drugi już raz wzięta na warsztat została piosenka Warriors zespołu Imagine Dragons, która była hymnem Mistrzostw Świata w 2014 roku. W trakcie pisania tego artykułu film ten ma już ponad 5 milionów wyświetleń, a został opublikowany zaledwie 8 godzin temu! Wspomnianą produkcję możecie zobaczyć poniżej:Nowy bohater oraz skórki Mecha Kingdom

Wraz ze startem sezonu do gry trafia również patch 10.1, który poza wieloma zmianami w statystykach bohaterów zawiera nowego championa - Sett'a oraz wyczekiwane przez wielu skórki z nowej serii Mecha Kingdom. Jeżeli chcecie dowiedzieć się wszystkiego o nadchodzącym patchu, możecie kliknąć tutaj. 

 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 

Patch 10.1 Highlights The first patch of the year! #leagueoflegends #riotgames


Post udostępniony przez League of Legends (@leagueoflegends)


Zmiany w Teamfight Tactics

Na niedługo przed wypuszczeniem wersji mobilnej TFT, do gry wraz z patchem 10.1 zostanie dodana dwójka championów oraz wiele nowych przedmiotów. Leona oraz Karma będą tworzyć nową synergie jaką jest Księżyc, a wraz z ich pojawieniem się zbalansowane zostaną wszystkie inne postacie. Ponadto do gry zawitają 3 nowe małe legendy. Więcej szczegółów dowiecie się tutaj. 


Teaser sezonu 2020

Na oficjalnym kanale League of Legends został również opublikowany krótki teaser, w którym dowiedzieć się możemy pierwszych informacji o nadchodzących działaniach deweloperów. Z materiału możemy dowiedzieć się między innymi o planowanym rework'u wizualnym Volibear'a, pojawieniu się w grze trybu Clash oraz wiele więcej! Wspomniany film możecie zobaczyć poniżej:


avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.