10 lat videorezencji Quaza!

10 lat videorezencji Quaza!

Nie tak dawno pisaliśmy o pięknym jubileuszu społeczności arhn.eu. Podobnie jakościowym twórcą jest Quaz, który już od ponad 10 lat w różnych miejscach w sieci tworzy videorecenzje gier na absolutnie najwyższym poziomie. Na jego kanale właśnie pojawił się specjalny materiał  podsumowujący całą dekadę pracy.


Początki videorecenzji Quaza sięgają 2007 roku i opuszczonego już dziś serwisu gaminator.tv, gdzie Tomek wrzucał swoje pierwsze filmy. Z czasem przeniósł się w inne miejsca, aż finalnie pozostał na YouTube. Na swoim kanale zebrał on grono ponad 200 tysięcy stałych widzów, a liczba wrzuconych filmów już dawno przebiła 800 produkcji. Zostały one wyświetlone ponad 60 milionów razy, co jest naprawdę świetnym wynikiem, mając na uwadze tego typu content. O niedawnym jubileuszu przypomniał sam Quaz za pośrednictwem swojego konta na Facebooku.W specjalnym materiale prócz samego Tomka wypowiadają się także inni zaprzyjaźnieni z nim twórcy z branży m.in. Wonziu, NRGeek, Dark Archon, Krzysztof Gonciarz, Tadeusz Zieliński, ekipa z TVGry, Marcin Łukański czy Klocuch. Parę słów możemy usłyszeć również od żony Quaza - Doroty.Quaz jako jeden z pierwszych youtuberów po Krzysztofie Gonciarzu założył konto w serwisie Patronite. Osiągnął wtedy niemały sukces i nadal wiele osób chętnie wspiera Tomka we wszelkich jego projektach.Tomkowi życzymy oczywiście kolejnych tak pięknych jubileuszy. Z całą pewnością na YouTube chcielibyśmy widzieć więcej twórców z podobną osobowością i umiejętnościami jak on. Gratulujemy i jak mawia klasyk: Game on!

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.